آموزش آسانسور - تعمیرات
  • ثبت نام

آموزش تعمیرات آسانسور

تعمیرات آسانسور نسبت به نصب اولیه آسانسور پیچیده تر است چرا که به دلیل ازدیاد قطعات موجود در آسانسور یافتن قطعه معیوب و علت خرابی قطعه معیوب و تعمیر یا تعویض آن در کل سخت تر خواهد بود. رفع خرابی به موقع و آسان، نیازمند تجربه ، حوصله و دقت فراوان می باشد.

تعمیرات آسانسور به دو دسته ی (تعمیر تخصصی قطعه یا تعویض کامل قطعه ی معیوب) و (تنظیم مجدد قطعۀ (یا قطعات) منصوبه) تقسیم می شود.

تبصره: منظور از تنظیم مجدد قطعۀ سالم همان تنظیم در نصب کلی قطعه یا تنظیمات داخلی قطعه می باشد که اکثر خرابی های آسانسور را به خود اختصاص داده است بدین صورت که سرویسکار الزاما دانش کامل نصب آسانسور (جهت تنظیم و نصب قطعات تعمیر یا تعویض شده ) را می بایست داشته باشد.

آموزش آسانسور در برخی از کشورها از تکامل خوبی برخوردار بوده و آموزش نصب آسانسور در هر منطقه و کشور از شیوه ی آموزشی متفاوت و شرایط خاصی پیروی می کند. آموزش کارگاهی و عملی  نصب آسانسور حائز اهمیت فراوان است، چرا که آموزش تئوری آسانسور هیچ گاه برای تبدیل یک شخص ناوارد به یک شخص متخصص کفایت نخواهد نمود. توجه فراوان به شیوه و رویه آموزش باعث رشد و پیشرفت یک صنعت بوده و این امر بدون کسب تجربه عملی و واقعی میسر نخواهد بود.

با پیشرفت سریع صنعت آسانسور، آسانسورهای مدرن با تکنولوژی های پیچیده ابداع می شوند بنابراین نیاز به نیروی متخصص و دارای تجربه کافی بیشتر احساس می شود و الزاما عملیات نصب ، سرویس ونگهداری و تعمیرات آسانسور به این افراد آموزش داده شود تا این افراد با روند و سیر تکاملی آسانسور همراه و هماهنگ گردند لذا واحد های سرویس و نگهداری، نصاب آسانسور ، شرکت های فروشنده و واحد های تعمیرات مسئولیت بسیاری در این رابطه بر دوش دارند.

آموزش آسانسور

در دوره های آموزش آسانسور علاوه بر آشنایی با طریقه ی استفاده از تجهیزات کامل ایمنی رعایت اصول ایمنی و آشنایی با خطرات قبل از ورود به محیط کار نیز پرداخته می شودکه دلایل این آموزش به شرح ذیل می باشد:

  • خطرات مربوط به تجهیزات سنگین نصب
  • تجهیزات سنگین آسانسور
  • فضای ناکافی و تنگ
  • خطر الکتریکی
  • خطر سقوط به دلیل ارتفاع زیاد

نصاب آسانسور تعمیر کار آسانسور، تکنسین آسانسور و همچنین سرویس کار آسانسور زنجیره ارتباطی بین صنعت ساختمان و صنعت آسانسور هستند. بایستی تعمیر کار آسانسور و نصاب آسانسور با تجربه بوده و از دانش و معلومات کافی برخوردار باشد تا رفع خرابی به موقع و صحیح بوده و حتی الامکان بی نقص و همچنین آسانسور از ضریب ایمنی بالایی برخوردار باشد.

افراد از گذراندن این دوره های آموزشی به علت پر هزینه بودن صرف نظر می کنند و تنها اندکی از افراد توانایی پا به پا بودن و همراهی کردن با این تنوع و نوآوری و مدرنیزاسیون را دارند که این خود باعث پایین آمدن کیفیت آسانسورها شده و بتدریج فاصله ی توان تخصصی صنعت آسانسور و تخصص بخش  فنی با تکنولوژی های جدید دنیای آسانسور افزایش یافته و خطر جدی برای صنعت آسانسور می باشد بنابراین ثبت نام افراد علاقمند به یاگیری در این دوره های آموزشی در اولویت می باشد.

 

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.
لوازم یدکی ماکسیما