مقالات آموزشی
  • ثبت نام

« این سایت به فروش می رسد. برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید »

09127202897-09374813492

آموزش آسانسور (فلکه هرزگرد)

در مبحث آموزش آسانسور ، به لزوم استفاده فلکه هرزگرد در آسانسور می پردازیم:

اصولا نقش اساس یک فولی (pulley) در آسانسور تغییر جهت نیرو و ایجاد فاصله مابین سیم بکسلهای آسانسور است. 

کلاس های آموزش آسانسور مبحث قرقره ها

در کلاس های آموزش نصب آسانسور به این بحث پرداخته می شود که چنانچه یک قرقره در آسانسور ثابت باشد(شکل فوق) ، مزیت مکانیکی سیستم همان یک بوده و هیچ تغییری در اندازه نیرو صورت نخواهد گرفت، صرفا جهت نیرو تغییر خواهد نمود. اما در صورتیکه قرقره از نوع متحرک باشد، علاوه بر جهت نیرو، اندازه نیرو نیز تغییر خواهد نمود، بعنوان مثال در شکل زیر مزیت مکانیکی سیستم دو است و نیروی لازم جهت جابجایی سیستم نصف خواهد بود. مضاف بر این که سرعت نیز کاهش پیدا خواهد نمود.

 کلاس آموزش آسانسور مبحث قرقره ها

 این نوع قرقره ها در آسانسورهای 2:1 استفاده می گردد بطوریکه هم روی کابین و هم روی وزنه تعادل حداقل یک عدد فلکه هرزگرد قرار می گیرد.(از نوع متحرک) 

قطر و تعداد شیارهای فلکه هرزگرد از روی فلکه موتور تعیین می گردد. در واقع گام فلکه ها می بایست از روی فلکه موتور تعیین گردد. در صورتیکه فلکه موتورقابلیت نصب سیم بکسل نمره 10  داشته باشد. قطر فلکه های هرزگرد نیز باد حداقل چهل برابر قطر سیم بکسل مصرفی خواهدبود. غالب فلکه ها از نوع چدنی می باشند.

 

 

 

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.
لوازم یدکی ماکسیما