مقالات آموزشی
  • ثبت نام

« این سایت به فروش می رسد. برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید »

09127202897-09374813492

زنجیر جبران آسانسور

زنجیر جبران در آموزش نصب آسانسور

آموزش آسانسور (زنجیر جبران آسانسور)

در بحث آموزش آسانسور به معرفی و دلایل استفاده از زنجیر جبران آسانسور می پردازیم. در آسانسور هایی که ارتفاع آنها 30 متر یا بالاتر است برای حفظ تعادل وزن سیم بکسل ها و تراول کابل نصب شده در آسانسور باید از زنجیر جبران استفاده کنیم.

علت اصلی استفاده از زنجیر جبران در نصب آسانسور بالانس کردن وزن وارد شده بر فلکه موتور است تا مانع از افزایش فشار به موتور، گرم شدن موتور، مصرف انرژی زیاد ، سر خوردگی سیم بکسل ها از روی فلکه وحتی خوردگی بکسل ها شود.

وزن زنجیر جبران باید برابر وزن سیم بکسل ها بعلاوه نصف تراول کابل باشد.اندازه آن باید طوری انخاب شود که به کف چاه آسانسور برخورد نکند.

نحوه اتصال زنجیر جبران در نصب یک آسانسور مرتفع به سرعت آن نیز بستگی دارد معمولا در سرعت های کم از زیر کابین به زیر گارد وزنه تعادل وصل می شود. قطعه اتصال زنجیر به گارد وزنه و کابین به حالت s  می باشد که به ضربه گیر های آسانسور گیر نکند.

برای آسانسور های تا سرعت 2/5 متر بر ثانیه امکان دارد زنجیر جبران که به حالت آزاد است و به وسیله جاذبه کشیده می شود معلق گردد،  فلکه هرزگردی در چاه استفاده نمی شود ولی برای سرعت های بالا تر از آن از این فلکه برای جلوگیری از تکانه ها احتمالی زنجیر استفاده می شود.

برای آسانسور های سرعت بالا تر از 3/5 متر بر ثانیه از مجموعه ضد پیچش استفاده می کنیم.

معمولا زنجیر جبران آسانسور درون یک کاور نصب میگردد تا هنگام حرکت کابین صدای حرکت زنجیر شنیده نشود. انتخاب نوع کاور به نوع زنجیر حبران وابسته است.

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.
لوازم یدکی ماکسیما