آموزش آسانسور (بررسی تفاوتهای آسانسورهای 3VF و دوسرعته)

در مبحث آموزش آسانسور ، به ارائه توضیحاتی چند درباره تفاوتهای آسانسورهای دو سرعته و آسانسورهای 3VF می پردازیم:

در کلاس آموزش آسانسور شرکت سامان به این مطالب پرداخته شده است که

آسانسورهای دو سرعته آسانسورهایی هستند که کیفیت حرکتی چندان مناسبی ندارند، آسانسورهای 3VF آسانسورهایی هستند که کیفیت حرکتی آنها مناسب بوده و خود به چند نوع تقسیم بندی می گردند : 1_ آسانسورهای3VF CLOSE LOOP  و 2_ آسانسورهای 3VF OPEN LOOP

اینورتر آسانسور در کلاس آموزش آسانسور

در آسانسورهای دو سرعته یا AC2 تابلو فرمان برق سه فاز را مستقیما به موتور تزریق کرده و چون موتور دارای دوسرعت است در نتیجه تابلو فرمان بسته به شرایط، برق را به یکی از سرعتها تزریق کرده و در موقع لزوم برق را به سرعت دیگر تزریق کرده و یا اینکه کلا قطع می نماید. در این میان ،هیچ تغییری در برق ( ولتاژ و فرکانس) ارسالی به موتور صورت نمی پذیرد.

اما در آسانسورهای 3VF موتور تنها دارای یک سرعت بوده و تابلو فرمان توسط درایو مانورهایی روی برق (ولتاژ و فرکانس) انجام می دهد تا شتاب حرکتی به حداقل برسد و مسافران هیچ تکانه ای را حس ننمایند. در واقع کلمه 3VF مخفف Variable Voltage Variable frequency که به معنای ولتاژ متغییر و فرکانس متغییر می باشد.

اولین نتیجه گیری این است که موتورهای دوسرعته با موتورهای 3VF متفاوت هستند. موتورهای دوسرعته دارای دو سرعت و موتور های 3VF دارای یک سرعت هستند. موتور های 3VF به دو صورت Open Loop و Close Loop راه اندازی می شوند. در واقع موتورهای 3VF ای که قابلت نصب و کوپل شدن انکدر داشته باشند در حالت Close Loop راه اندازی می گردند.

تفاوت میان تابلو فرمان های آسانسورهای دوسرعته و 3VF به درایو (اینورتر) ، مقاومت ترمز و الگوریتم کلی خلاصه می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید